חביב וצהלה נח


19.01.74 נולדו בשעה טובה תאומות זהות (אני והתאומה האבודה שלי) פגיות בבית החולים סורוקה בבאר שבע תינוקות בריאות במשקל 1.500 ו - 1.400 עד כמה שזכור לי אני נולדתי הראשונה ואחר כך יצאה אחותי התאומה.
עד כמה שידוע לי מהסיפור בבית החולים סורוקה היתה פגייה לפגים חולים ולכן נאלצו להעביר אותנו לפגייה לפגים בריאים רק עם הבעיה של המשקל לפגייה בתל אביב שנקראה וי"צו. עוד באותו ערב שלחו אותנו עם אחות בית החולים במונית לתל אביב ההורים היו בקשר עם המקום וגם באו פעם אחת לבקר אותנו עלינו יפה במשקל ולאחר מס' שבועות קיבלו ההורים את הבשורה המשמחת לבוא לקחת את התאומות. באותו זמן אבא היהבמילואים בסיני ביקש לצאת כשהגיע הביתה מצא מברק מתחת לדלת שבו רשום מצטערים להודיעכם כי אחת מהתאומות נפטרה אמא כמובן כבר התארגנה ונסעה לבית הוריה בקרית מלאכי להשאיר את אחי הבכור שהיה בן שנה ולחכות לאבא.
בנתיים אבא הגיע לקרית מלאכי והודיע לה את הבשורה על המברק הם נסעו לפגיה בתל אביב שם חיכה להם הרופא ואמר להם שאחת מהתאומות נפטרה אף על פי שיום לפני הודיעו להורים שאנחנו בסדר. אמא ואבא היו תמימים דרשו ממנו לקחת אותי הרופא לא הראה להם את הגופה לא נתנו להם תעודת פטירה כלום, ממש ככה. אמא ידעה שמשהו פה לא בסדר. לאחר מספר ימים כולם אמרו להם איך לא ביקשתם לראות את הילדה להביא אותה לקבורה התשובה היתה האמנו לרופאים בנתיים עם השנים התחילו לצוץ דברים.

אמא ואבא תמיד אמרו לקחו לנו את הילדה היינו זוג צעיר ותמימים. במשך השנים נתקלנו בבעיות עם המספר זהות שלי כשהגעתי לגיל 16 הלכתי להוציא תעודת זהות עם חברות אז היו מקבלים בדואר לאחר שבוע החברות שלי קיבלו ורק אני מחכה חודש ימים עד שפניתי למשרד הפנים לברר מה קורה התשובה שלהם התעודה שלך פה אבל יש בעיה ואת לא יכולה לקבל אותה כרגע לאחר בלאגן וצעקות אמרו לי שהכל בסדר מסרו לי את התעודה. בתיכון מבחני מתכונת מזכירת בית הספר קראה לי שקיבלה פקס ממשרד החינוך שבו המספר זהות שלי לא שלי ואני צריכה לצלם את הספח של ההורים כדי לפקסס למשרד החינוך שזה המספר שלך עוד מקרה לפני 10 שנים נולד בני השלישי בעלי ניגש למשרד הפנים לרשום את הילד בתעודת זהות הפקידה אומרת לו אני רושמת אותו אצלך אבל אצל אישתך אני כרגע לא רושמת את הילד יש בעיה עם המספר זהות תוך כמה ימים נברר מה קורה ונרשום אותו וכך הלאה עם עוד סיפורים שצצו בדרך היום אני בת 42 ולאחר ניסיונות רבים שניסתי לדעת מה באמת קרה פה לקבל תשובה ברורה מה עלה בגורלה פניתי לאבודים עונה ראשונה וגם שם הכל נקטע מאז הרמתי ידיים ואמרתי לעצמי ניסתי חיפשתי ניסתי להעזר במי שיכולתי ולבסוף הרמתי ידיים.

עליזה אלי (נח)