קימונה ובישי טרבלסי

הוריי קימונה (רחימה) ובישי טרבלסי, הגיעו מטוניס, אמא עלתה ב1950 ואבא ב1954התחתנו בארץ. הם גרו באותה תקופה במושב איתן. ב23 יוני 1957, אמא ילדה את הבת הבכורה, בבית חולים קפלן. הלידה הייתה בסדר והכל התנהל כשורה. אפילו לשנייה אחריה הלידה לא הראו לה את התינוקת. ארבעה ימים היא מאושפזת ומחכה ולא הראו לה את התינוקת, בסוף ביום הרביעי הודיעו לה שהתינוקת נפטרה. בלי תעודה ובלי גופה. לא נתנו לה שום דבר אפילו לא נייר.

כמה ימים לאחר הלידה, כשאמא השתחררה והלכה להוריה למושב תלמים, הגיע מברק לאבא שהוא צריך להגיע לויצ"ו לתל אביב. הוא נסע לשם יחד עם חבר שלו, אמרו לו תחתום פה ופה והוא לא הבין כלום חתם ולא דיבר בכלל עם אמא, לא היו טלפונים ולא ידע אם ילדה כן או לא.

אבא נסע לתלמים, אמא סיפרה לו שאמרו לה הילדה מתה. הסבא שלנו, עבד בחברה קדישא אמר שחייב להראות גופה. אין דבר כזה.

שנה לאחר מכן, אמא הלכה ללדת בקפלן שוב, שאלו אותה אם זו הלידה הראשונה אמרה שלא, שילדה לפני שנה והאחיות לא ידעו ולא היה תיעוד בכלל שהיא נפטרה. אמא עדכנה אותן בעצמה.

לפני שלושה חודשים אמא דיברה ביום שבת ואמרה שכנראה שיקרו. עד לא מזמן לא דיברה על זה כמעט. אז הלכתי לבית החולים "קפלן" חיפשתי את המידע מיוני 1957. סירבו וביקשו מכתב חתום מאמי, הכנתי ואמא חתמה. בנתיים אני מחכה ומחכה, הפקיד שעובד שם אמר שאין בכלל תיעוד ללידה הזאת בכלל.

חשוב לציין שיש במשפחתנו נשאות של מחלת ה fmf

יאיר טרבלסי