שרה ויחיא עדן

שמי שרה עדן, נולדתי בכאוולאן שליד צנעא בתימן. הגענו למחנה חאשד ב1949, אני ובעלי והוריי, כל המשפחה. הייתי אז כבר נשואה ובהריון.

הגענו לארץ ב 16.10.1949 ללוד ומשם העבירו אותנו למחנה עין שמר, שם ילדתי את בתי הבכורה בפברואר 1950.

אחרי שילדתי בלידה בריאה, אמרו לי לקחת את הילדה לבית היולדות הישן בחדרה כדי שאקבל אחר כך תלושים לילדה. הילדה הייתה בריאה וחזרנו הבייתה לעין שמר. בעין שמר עשיתי כפי שאמרו לי והילדה נשארה בבית התינוקות, הייתי מניקה אותה כל שלוש ארבע שעות והיא הייתה בסדר גמור. בריאה לחלוטין. יום אחד באתי ואמרו לי שלקחו אותה לבית חולים כי לא הרגישה טוב, לקחו אותה לפרדס חנה. למחרת כבר הודיעו לי שמתה. בלי הסבר, בלי תעודה בלי כלום. עד היום אני לא סומכת לא על רופאים ולא על מטפלות ואחיות. את הילדים העדפתי לא לשלוח לגן ולגדל בבית.

שרה עדן

הייתי עם הוריי בוועדת קדמי, העדנו בבית אגרון. לא אשכח את היחס המזלזל שלהם, מין רוטינה כזאת שלא בא להם בכלל לשמוע, התנהלות מחפירה. קיבלנו אחרי זה תעודת פטירה מזויפת בלי שום פרטים מזהים, אפילו התאריך היה לא הגיוני. רישום הפטירה היה לפני שהילדה נולדה בכלל.

רחמים עדן

אתר הבית של המשפחה

יום אחד באתי ואמרו לי שלקחו אותה לבית חולים כי לא הרגישה טוב, לקחו אותה לפרדס חנה. למחרת כבר הודיעו לי שמתהעד היום אני לא סומכת לא על רופאים ולא על מטפלות ואחיות. את הילדים העדפתי לא לשלוח לגן ולגדל בבית