טאוס (מרים) ומשה עמרני

אבי הביא את אסתר יחד עם אחי יצחק לביה"ח פוריה-לאחר הקאות ושילשולים קיבלה טיפול ומצבה השתפר אבי ביקש לקחת אותה הביתה ונאמר לו שתשאר להשגחה.

בבוקר כשאבי בא לקחת אותם נאמר לו שהם נפטרו באופן פתאומי ללא מאורע קודם. אבי התעלף במקום. שלחו את אבי שלא דיבר טוב את השפה, ללא תעודת פטירה וללא גופתה לאחר שאבי ביקש לקבור את אחותי – נאמר לו שהם כבר קברו אותה "מאחורי בית החולים" במהלך הלילה וצעקו עליו ללכת הביתה…..

גם אחי יצחק וגם אחותי אסתר "נפטרו" באופן מפתיע ואבי לא קיבל שום מסמך או סיכום מחלה לגבי שניהם ולא נתנו לאבי לראות את הגופות שלהם.

מייד אחרי כן אמא שלי נכנסה לחרדות ולדיכאונות והזדרזו לצאת מייד מקרית שמונה לתל אביב כדי ששם ״לא יחטפו להם ילדים.״

כיום יש לנו תעודות פטירה שלהם- אבל משום מה תאריך הפטירה של יצחק שונה לשנת 1957 ועל אסתר נכתב שהיא נפטרה בביה"ח בצפת ב-1961

ברצוני לציין שע"פ סיכום המחלה הגופות של שני אחיי נפתחו ללא אישור הוריי וללא ידיעתם .

האם התקבלו מסמכים או תשובות במהלך השנים?

כן זכור לי שבתחילת שנות ה-70 קיבלנו הביתה צו גיוס ע"ש אחי יצחק עמרני ולאסתר הגיע הודעה לבחירות בסוף שנות השבעים.

ולצערי איננו מוצאים את זה.הורי מאד הזדעזעו וקיבלו את זה מאוד קשה. אני חיה בתחושה שההורים שלי סבלו בחיים ולא נהנו מהם. עד 2008 בכלל לא ידענו שיש את המקרה הזה.

יש לציין שהוריי לא קיבלו שום מסמך תעודת פטירה או סיכום מחלה בעת הפטירה של שני אחיי. רק לאחרונה כשאנו האחיות ביקשנו תעודות פטירה וסיכום מחלה קיבלנו מסמכים מפוברקים ולא נכונים שנראים ערוכים.

תאריכי הלידה של האחים שלנו:

יצחק עמרני יליד 23.11.1955
אסתר עמרני ילידת 24.2.1960

רונית שוורצברג (עמרני)

גם אחי יצחק וגם אחותי אסתר "נפטרו" באופן מפתיע בן לילה, ואבי לא קיבל שום מסמך או סיכום מחלה לגבי שניהם ולא נתנו לאבי לראות את הגופות שלהם. שניהם נקברו ממש בלילה טענו בבית החולים.