טובה לחמיש

הורי, דוד ומזל טוב לחמיש עלו מבנגאזי, לוב בתחילת שנת 1950. בסוף שנת 1951 או בתחילת 1952 (לא בטוחה לגבי התאריך) נולדה להוריי בת ושמה היה טובה לחמיש, בגיל חצי שנה חלתה והועברה לבית החולים (זכור לי שאמי אמרה שהייתה בבית החולים "השרון" בפתח תקווה), לאחר מספר ימים אבי הלך לבקר אותה ונאמר לו שהיא נפטרה, כאשר הגיע הביתה אמא שלי התחילה לחקור אותו מה זאת אומרת נפטרה איפה הגופה, הוא אמר לה שלקח את הגופה באוטובוס וקבר אותה במגדיאל, אמא שלי קיבלה את זה אבל תמיד היה לה ספקות שאולי כדי לרצות אותה הוא אמר לה שקבר אותה.

הורי היו עולים חדשים רק שנתיים בארץ והיו די תמימים ולדעתי אבי לא ידע איך להתמודד עם המידע שנמסר לו בבית החולים.

כאשר טובה הגיעה לגיל 18 היא קיבלה צו גיוס והגיעו מהצבא למושב (גרנו אז במושב אלישמע) לבדוק מדוע היא לא התייצבה בלשכת הגיוס, הורי כמובן לא הבינו מה רוצים מהם וביקשו ממזכירות המושב שתיתן הצהרה שהיא אכן נפטרה והעניין איך שהוא עבר.

אבי נפטר בשנת 1965 ואמי נפטרה בשנת 2009. אין לנו תעודת לידה וגם לא תעודת פטירה מלבד השם שלה אין לנו שום מידע.

לאחרונה פניתי למשרד הפנים בבקשה לקבל תעודת לידה ופטירה של הבת, נמסר לי שאין להם תעודת לידה אבל שלחו לי רישום ממשרד הפנים לפיו היא נפטרה בשנת 52.

לאחר מספר ימים אבי הלך לבקר אותה ונאמר לו שהיא נפטרה, כאשר הגיע הביתה אמא שלי התחילה לחקור אותו מה זאת אומרת נפטרה איפה הגופה, הוא אמר לה שלקח את הגופה באוטובוס וקבר אותה במגדיאל, אמא שלי קיבלה את זה אבל תמיד היה לה ספקות שאולי כדי לרצות אותה הוא אמר לה שקבר אותה.כאשר טובה הגיעה לגיל 18 היא קיבלה צו גיוס והגיעו מהצבא למושב (גרנו אז במושב אלישמע) לבדוק מדוע היא לא התייצבה בלשכת הגיוס