משה בכר

משה בכר נולד לזוג הורים תימנים בסוף שנת 51' והתראיין בנושא בשנת 94'. שוש מדמוני, אז עיתונאית ב"שישי", הביאה את סיפורו: "על פי המסמכים שברשותו, הועבר [בכר] ב-1953 לויצ"ו, ומשם אומץ על ידי חיים ופיני בכר, זוג עולים מטורקיה. תעודת הלידה שברשותו הוצאה רק ב-1956, עם שמו החדש ושם הוריו המאמצים. את תעודת הלידה המקורית שלו הוא לא קיבל מעולם". הוא גדל בחיפה והוריו לא סיפרו לו שהוא מאומץ עד שעמד על ההבדלים החזותיים ביניהם. היה ברור לו שהוא תימני על פי מראהו. הוריו המאמצים סיפרו לו שהוריו הביולוגיים מתו, אך כשפתח את תיק האימוץ התברר לו ששהה בויצ"ו שנתיים, שהוריו חיים, ופרטים נוספים רבים עליהם. בין השאר, התברר לו שנולד מחוץ לנישואין. הכל נמסר בע"פ, ובכר לא הורשה אף לראות את התיק. אלא שפרטים אלו לא הובילו לדבר למרות חקירה מאומצת, ובסופו של דבר קיבל בכר מכתב בזו הלשון: "כל הבדיקות שעשינו מאז ביקורך לא העלו דבר. אין בידינו חוט של ממש המאפשר את איתורה וזהותה של האם."

לאחר מספר שנים ומאמצים רבים הצליח בכר בזמן עבודת ועדת החקירה הממלכתית לאתר את אמו הביולוגית, ונפגש עמה. לדבריו, אמו הכחישה כי מסרה אותו לאימוץ. היא סיפרה למשה כי הרתה אותו בזמן אירוסיה לאביו, ומאוחר יותר נפרדו. עוד סיפרה כי על אף שהרתה אותו מחוץ לנישואין התכוונה לגדלו בעצמה, אך נלקחה ללדת במקום לא מוכר לה, ולאחר הלידה נאמר לה כי הילד נפטר והיא הוחתמה מיד על מסמכים שלא ידעה מה כתוב בהם.

הוריו המאמצים סיפרו לו שהוריו הביולוגיים מתו, אך כשפתח את תיק האימוץ התברר לו ששהה בויצ"ו שנתיים, שהוריו חיים, ופרטים נוספים רבים עליהם. בין השאר, התברר לו שנולד מחוץ לנישואין.היא סיפרה למשה כי הרתה אותו בזמן אירוסיה לאביו, ומאוחר יותר נפרדו. עוד סיפרה כי על אף שהרתה אותו מחוץ לנישואין התכוונה לגדלו בעצמה, אך נלקחה ללדת במקום לא מוכר לה, ולאחר הלידה נאמר לה כי הילד נפטר והיא הוחתמה מיד על מסמכים שלא ידעה מה כתוב בהם.